نويسنده موضوع: wi-fi کمک در مورد شبکه وای فای  (دفعات بازديد: 5719 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال ديدن موضوع.

آفلاين حامد رحيمي

• کاربر فعال
  • *
  • -دريافتي: 1310
  • ارسال: 2088
    • در حال تحصيل کار شناسي نا پيوسته الکترونيک
wi-fi           اقا جان سلام
من را جه به شبکه وای فای سوال داشتم 
کل داستان اینه که ما میخایم با مبایل بریم اینترنت   :eek:   خوب البته با شبکه وای فای  خوب شبکه وای فای یه سرور  یا همون مودم داره   خوب گوشیمون که وای فای داره ولی سیستم نه میخاستیم ببینیم اگه بخایم سسیستمو یا همون کامپیوترمونو یه  سرور وای فای کنیم  که از ای دی اس ال اطلاعات بگیره  چه مودم یا وصایلی بگیریم  خوب در ثانی این کارتای شبکه که پشت پیسی میخوره ینی رو مین برد میتونن کار یه سرورو انجام بدن ؟ :question:
ینی الان من مودم ای دی اس ال دارم  اگه یدونه کارت توسعه شبکه وای فای بگیرم می تونم مبایلمو  به پی سی در نهایت به اینترنت وصل کنم مبایل من ان 95  هست و وای فای داره  خاهش میکنم کمک کنید مودم وای فای 80 تومنه ولی کارت شبکه 20  تا 25 تومنه  :bye

آفلاين فرشته اعلمي فر

• کاربر ساده سطح دوم
  • *
  • -دريافتي: 310
  • ارسال: 149
  • beheshtaein سابق
پاسخ : wi-fi کمک در مورد شبکه واي فاي
« پاسخ #1 : 4 بهمن 1388 - 04:46:00 »
سلام.
بايد کامپيوترتون هم wi-fi داشته باشه. (مثل لپتاپ ها که دارند يا از نوع USB اش براي PCها ....) در ضمن ورژن ويندوز هم مهمه.
کاري که من کردم با لپتاپ، ويندوز ويستا يک شبکه ad hoc ايجاد کردم.موقع ايجاد شبکه خود ويزارد پسورد رو مي پرسه و موقعي که شبکه رو ايجاد مي کنه گزينه اي هست که مي گه آيا مي خواهيد اينترنت اين کامپيوتر روي شبکه قرار بگيره که بايد اون گزينه انتخاب بشه. بعد با موبايل شبکه هاي wi fi موجود رو جستجو کردم و با وارد کردن پسورد به اينترنت متصل شد.
It's okay to pick your friends, but don't pick them to pieces- means give prize then criticism if it's a friend!

آفلاين حامد رحيمي

• کاربر فعال
  • *
پاسخ : wi-fi کمک در مورد شبکه وای فای
« پاسخ #2 : 4 بهمن 1388 - 11:51:11 »
خیلی ممنونم خانوم  فرشته اعلمي فر :wow:
ولی نمیدونم چه طوری  میشه دوتا  کامپیوتر یا مبایل یا هر ابزار دیگر  که وای فای داره  به هم وصل کرد ببینید من هرچی سعی میکنم   تو مبایل خودم های فایو روشن کنم   نمیتونم فقط جستجوی شبکه وای فای داره  در ضمن تو چت با یکی از برو بچه های الکترونیک  گفت که  های فایو رو دو گوشی 95  فک کنم  86   تا برد 150  متری جواب گرفته  :ooo: :angry:   ولی به خدا من سعی کردم نشد بعد این تایپک  عکسای از گوشی و تنظیماتو   وای فایه مبایل که فارسی ه   رو رو سایت میزارم شاید بهتر مشکلم  رف شد  شما الا ن دو تا لپ تاپو میتونین با هم مچ کنین  اوناییی که وایر لس  داخلی دارن  بدون هیچ وصله جانبی مثل وای فای   usb    و غیره  خیلی ممنون از پاسختون 

آفلاين فرشته اعلمي فر

• کاربر ساده سطح دوم
  • *
  • beheshtaein سابق
« پاسخ #3 : 28 بهمن 1388 - 21:06:48 »
شرمنده با تاخير جواب مي دم.
من واضح متوجه نشدم شما لپتاپي که wi fi داشته باشه داريد؟ اگر اين طور باشه و لپتاپ هم با ADSL( ونه wireless) به اينترنت وصل باشه خيلي راحت مي شه يه شبکه وايرلس ايجاد کرد.
من چون ويندوزم ويستا هست از طريق ويستا توضيح مي دم:
اول وايرلس(و بلوتوث) لپتاپ رو فعال کنيد. از Control Panel، گزينه Network and sharing center رو انتخاب کنيد، بعد گزينه Setup a network or connection رو انتخاب کنيد و بعد setup a wireless ad hoc network رو انتخاب کنيد. Next رو بزنيد. نام شبکه و پسوردش رو انتخاب کنيد. دقت کنيد که گوشي تون از چه authentication ي پشتيباني مي کنه. گوشي من فقط از WEP پشتيباني ميکنه. بنابراين من هميشه Security type رو روي Wep مي گذارم. Next رو بزنيد شبکه ايجاد مي شه. در آخرين مرحله گزينه Share internet رو انتخاب کنيد تا اينترنت اين کامپيوتر در شبکه قابل دسترسي باشه. حالا با گوشي شبکه هاي wifi رو سرچ کنيد بايد شبکه خودتونو ببينيد.

اما اگه اين راه بتون جواب نمي ده يا لپتاپ نداريد يا مي خواهيد کلا بدون نياز به روشن کردن لپتاپ بتونيد توي خونه راحت اينترنت وايرلس داشته باشيد و هم با موبايل و هم لپتاپ بهش وصل بشيد راهش يک روتر وايرلس هست. روتر رو که خريديد کابل اترنت ADSL رو بهش وصل مي کنيد و تنظيمات رو انجام مي ديد(تنظيمات بايد بار اول با يک کامپيوتر ست بشه و خيلي هم ساده هست، اگه بخواهيد توضيح مي دم) و ديگه هميشه توي خونه به اينترنت وايرلس دسترسي داريد. از گوشي هم قابل دسترسي خواهد بود. من الان از همين روتر استفاده مي کنم و خيلي راضيم...
It's okay to pick your friends, but don't pick them to pieces- means give prize then criticism if it's a friend!

آفلاين فرشته اعلمي فر

• کاربر ساده سطح دوم
  • *
  • beheshtaein سابق
« پاسخ #4 : 28 بهمن 1388 - 21:10:01 »
راستي من اينجا يک روتر وايرلس دست دوم با پشتيباني همزمان 6 کابل اترنت خريدم به قيمت 15 دلار. نمي دونم در ايران هم مي شه با اين قيمت پيدا کرد يا نه؟

آفلاين حامد رحيمي

• کاربر فعال
  • *
« پاسخ #5 : 23 شهريور 1389 - 23:12:47 »
اونجا ینی کجا  :mrgreen:
اینجا ارزون ترین مودم  تک پرت  35     40 تومن  پولشه  4 پورتا 50 تومن نهایتا وایرلس  4 پورت 80 تومن  :no:

آفلاين ashk

• همکار علمی
  • *
  • -دريافتي: 814
  • ارسال: 1744
  • با تجربه در زمینه الکترونیک
« پاسخ #6 : 8 شهريور 1390 - 10:10:52 »
سلام . نمیدونم جاش همینجاست یا نه؟!
راستش من یه لب تاب 5010 DELL دارم. جایی که کار میکنم مجهز به سیستم شبکه وایرلس است. و سرور هم به اینترنت ADSL وصله. تمام سیستمها دکستاپ هستند و قابلیت استفاده از نت رو دارند. حالا من میخوام با لب تاب خودم از اینترنت به صورت بی سیم استفاده کنم. آیا شدنیه؟؟؟ راستش چیزی از شبکه نمیدونم. حتی نمیدونم که سیستم WIFI  روی لب تابم نصب شده یا نه. فقط میدونم سخت افزارش رو داره. ویندوز هم 7 هست.
چکار کنم؟؟
خنده بر لب میزنم تا کس نداند راز من                  ورنه این دنیا که ما دیدیم خندیدن نداشت

با عرض پوزش از دوستان عزیزم به علت پاره ای از مشکلات کمتر در خدمتتون هستم. التماس دعا

آفلاين حامد رحيمي

• کاربر فعال
  • *
« پاسخ #7 : 8 شهريور 1390 - 21:13:05 »
 :redface:
خوب این خیلی اسون هست توی کنترل پنل دنبال کذینه ی
Control Panel\All Control Panel Items\Network and Sharing Center
بگردید اگه همه ی چیز هایی که گفتین درست باشه